close

02:05
Нові виміри церкви в Інетренеті

Нові виміри церкви в Інетренеті

Сьогодні все більше Інтернет наповнюється різноманітними виявами людської активності. Не стала осторонь й релігія – все більше християнських ресурсів наповнює всесвітню мережу. Інформативність, тональність та спрямування християнських сайтів часто різниться. Та релігійна специфіка накладає на «християнський коннект» певні зобов’язання, слугує критерієм добору матеріалів.

Важко уявити, але років з десять тому більшість християнських ресурсів часто обмежувалися формфактором «сайт-візитівка». Українці тоді тільки починали активно вступати в фазу активного використання Інтернету. Сьогодні ж християнська активність в мережі доволі висока – церква по-новому відчула актуальність своєї місії – проповідувати Слово Боже. Та місіонери вже не виглядають такими, як років сто тому – їм не треба тепер йти в джунглі до дикунів, не треба пливти на невідомі острови,  не треба їхати до екзотичних країн – їм потрібен лише комп’ютер із доступом до Інтернету й палаюче серце християнина.

Саме Інтернет розширює відкриту проповідь не лише протестантським рухам, але й надихнути на новий рівень проповіді традиційно консервативних православних і католиків. Католики навіть «призначили» покровителя Інтернету – святого Ісідора. Протестанти ж вже готують спеціальних фахівців – т.зв. «мережевих євангелістів». Ось декілька цитат з їхніх рекламних постів: «72 користувачів Інтернету читають блоги, 85 % дивляться відео онлайн, більш ніж 50 % беруть участь у соціальних групах (вконтакті, однокласники тощо). Це величезна аудиторія, яку ви можете й повинні досягти своїм посланням». Далі реклама розкриває доволі привабливий аспект : «Тільки уявіть собі! Тисячі людей і жодних витрат на створенні Інтернет-місії, окрім оплати доступу в мережу».

Звісно, що подібний підхід до популяризації релігії ще не став системним – поки тільки зароджуються основи «віртуальної церкви». Але вже в самих «Однокласниках» вже безліч молитовних груп, віртуальних спільнот і проповідників. За допомогою ще більшої візуалізації відбуваються й спроба справжнього моделювання церкви в Інетренеті – відвідувачі бачать себе маленькими фігурками у змодельованому на екранах моніторів приміщенні.

Але спроба нести християнську вістку в Інтернеті буває складнішою за похід місіонерів у первісні джунглі. Вседозволеність у всесвітній мережі часто стає причиною допуску до аудиторії найбільш деструктивних і  хижих сил. Християнські сайти часто-густо піддаються атакам сатанистів. Та й загальна проблематика присутності в Інтернеті численних аморальних матеріалів становить собою відверте протистояння з церковним рухом, що сповідує ідею «чистого Інтернету». Не кажучи вже й про «внутрішні» церковні загрози – часто за душі відвідувачів під личиною християнства звертаються тоталітарні секти.

Безумовно, що зв’язок церкви з Інтернетом буде зростати. Багато  функцій церкви в майбутньому будуть зрощуватися з віртуальним світом людини.  При цьому церква виступає вже як спільність людей у духовних шуканнях, а не як конкретна будівля чи деномінація. Однак Інтернет не зможе замінити реальне відвідування церкви, причастя та живе спілкування.  Просто церква оперативно відповіла на виклик часу, інтегрувалася в мережу зі своїми цінностями та закликами. І це не випадково – церква свого часу відігравала значну роль в зародженні та формуванні освіти, книговиданні, збереженні й поширенні інформації. Сьогодні вона не хоче втрачати історичний шанс донести віру до кожного бажаючого.

 

Іван Братусь

Просмотров: 584 | Добавил: 1976 | Рейтинг: 0.0/0