close

15:58
Україна посідає одне з провідних місць серед країн світу за рівнем суїцидів.

Статистика свідчить про те, що Україна посідає одне з провідних місць серед країн світу за рівнем суїцидів.

За останніми даними Державного комітету статистики станом на січень-вересень 2006 року на 100 тис. населення припадає скоєння 22 суїцидів. В порівняльному аналізі – ця причина смерті є найпоширенішою після природної смерті (від хвороб системи кровообігу), смерті від новоутворень та смерті від зовнішніх причин.

За статистикою ВОЗ (Всесвітня організація охорони здоров’я) більшість з тих, хто скоїв самогубство – є молодь та діти віком до 14 років.

<Психологічні нотатки. Частка самогубців в загальній кількості всіх людей, які щороку вмирають у світі, становить 2%.>

Ще два мільйони людей в усьому світі (600 тисяч) роблять невдалі спроби вбити себе, ці невдалі спроби називають парасуїцидом. Проте не менш важко отримати точні цифри, які відбивають реальну кількість самогубств, і багато хто з дослідників вважає наведені вище цифри явно заниженими. Внаслідок негативного ставлення нашого суспільства до самогубства родичі і друзі самогубців часто не хочуть відкрито визнавати, що ті, кого вони любили, наклали на себе руки. Крім того, перед слідчими, які проводять дізнання, стоїть важке завдання встановити істинну причину смерті: була ця смерть самогубством чи це був результат ненавмисного передозування лікарських препаратів, автомобільної катастрофи, утоплення чи нещасного випадку.

Парасуїцид - спроба самогубства, яка не закінчується смертю. В останньому виданні довідника DSM-IV самогубство не класифікується як психічний розлад, але зазвичай з самогубством пов'язані й інші серйозні клінічні проблеми, такі як повна нездатність справлятися зі стресовими ситуаціями, емоційна нестійкість і перекручене сприйняття життя. Хоча самогубство часто пов'язують з депресією, причиною меншою мірою половини всіх випадків суїциду є інші психічні розлади, такі як сильна алкогольна залежність, шизофренія; але іноді явні ознаки якогось психічного розладу можуть взагалі бути відсутніми.

<Потужний вплив самогубства. Самогубство соліста групи "Nirvana" Курта Кобейна у квітні 1994 року вразило мільйони його юних шанувальників в усьому світі та сповнило їх скорботою й сум'яттям. У Сіетлі, рідному місті Кобейна, близько 5-ти тисяч прийшли попрощатися співаком, тримаючи руках запалені свічки і портрети кумира.> 

Дуже часто люди мають неправильне уявлення про симптоми і причини самогубства. Ще десятиліття тому, коли дослідники протестували знання кількох сотень студентів щодо проблем, пов'язаних з суїцидом, середня кількість правильних відповідей склала лише лише 59%. У даний час, коли проблема суїциду опинилася в центрі пильної уваги клініцистів, ми всі набагато краще стали розуміти цю проблему і якість правильних відповідей на подібні тести серед студентів стала зростати.

Винятково людський акт, суїцид зустрічається у всіх культурах. Люди, що здійснюють суїцид, зазвичай страждають від сильного душевного болю і перебувають у стані стресу, і навіть відчувають неможливість впоратися зі своїми проблемами. Вони часто страждають психічними хворобами, особливо великою депресією, дивляться у майбутнє без надії.

Суїцид має руйнівний вплив на друзів і родичів суїцидента. Навмисна, несподівана і насильницька смерть людини часто змушує інших відчувати безпорадність і відчуження. Члени сім’ї та друзі можуть мати додатковий стресовий чинник під час знаходження трупу. Батьки часто страждають від вираженого відчуття сорому й вини.

Оскільки суїцид розглядається, як соціальна стигма, люди, котрі пережили суїцид намагаються уникати спілкування з іншими людьми, також, як і оточуючі уникають спілкування із нею. Попри ці надзвичайні проблеми, дослідження свідчать, що ті, хто пережили суїцид, проходячи крізь такі ж психологічні проблеми, як і ті, хто втратив своїх близьких, зрештою, оговтуються від своїх печалей. Групи підтримки можуть відігравати позитивну роль у психологічному відновленні жертв невдалого суїциду.

http://www.life.ammu.org.ua/003

Просмотров: 756 | Добавил: 1976 | Рейтинг: 0.0/0