close

15:54
з думкою про самогубство

1. Коли люди говорять про здійснення самогубства, вони тільки намагаються привернути до себе увагу. Краще всього ігнорувати їх. - Помилкова думка.

Люди, які говорять про самогубство або здійснюють суїцидальну спробу, знаходяться в стані сильного емоційного болю і прагнуть поінформувати інших людей про це. Ніколи не ігноруйте загрозу здійснення самогубства або можливість обговорити запланований суїцид.

2. Самогубство трапляється без попередження. - Помилкова думка.

Дослідження свідчать про те, що суїцидальна особа дає багато застережливих знаків і "ключів" до розгадки її планів. Приблизно 8 з 10 суїцидальних осіб натякають оточуючим про свої наміри.

3. Схильність до самогубства успадковується. - Помилкова думка.
Схильність до самогубства не передається генетично.

4. Самогубство трапляється на всіх рівнях суспільства і у всіх соціальних класах. - Дійсна думка.

Відомо, що суїцид здійснюється людьми зі всіх соціальних класів і рівнів суспільства з аналогічною частотою.

5. Всі суїцидальні особи страждають від психічних розладів . - Помилкова думка.

Не всі люди, що здійснюють суїцид, психічно хворі. Особи з суїцидальною установкою відчувають безнадійність і безпорадність, не бачать виходу з емоційно хворобливого стану. Це зовсім не означає, що вони страждають психічними розладами.

6. Розмова про самогубство може заохотити зробити суїцид. - Помилкова думка.

Розмова про самогубство не може бути причиною його здійснення. Якщо не говорити на дану тему, то неможливо визначити, чи є небезпека суїциду реальною. Бесіда - часто перший крок в попередженні самогубства.

7. Якщо людина у минулому зробила суїцидальну спробу, це не означає, що вона завжди буде суїцидальною особою. - Дійсна думка.

Суїцидальна криза зазвичай носить тимчасовий характер і не триває все життя індивіда. Якщо людина отримує допомогу під час і після суїцидальної кризи, то вона, найімовірніше, зможе знайти альтернативні шляхи. Таке усвідомлення знижує вірогідність суїцидальних спроб в майбутньому.

8. Люди, які роблять замах на самогубство, завжди повністю налаштовані на вмирання. - Помилкова думка.

Переважна більшість людей з суїцидальними намірами коливаються у виборі між життям і смертю. Вони швидше прагнуть позбавитися від нестерпного емоційного болю, ніж дійсно хочуть померти.

9. Чоловіки вбивають себе частіше, ніж жінки. - Дійсна думка.

Чоловіки вбивають себе приблизно в три рази частіше, ніж жінки, оскільки вибирають більш дієві методи, що залишають мало можливостей для порятунку.

10. Чоловіки намагаються покінчити життя самогубством частіше, ніж жінки. - Помилкова думка.

Жінки здійснюють суїцидальні спроби приблизно в три рази частіше, ніж чоловіки.

11. Більшість людей, які вмирають унаслідок завершеного суїциду, намагалися скоїти самогубство раніше. - Дійсна думка.

Здійснення попередніх суїцидальних спроб підвищує ризик завершеності подальшого суїциду, особливо якщо ніхто не допоміг самовбивці раніше. Більшість людей, що наклали на себе руки, були суїцидально налаштовані і у минулому.

12. Всі дії під час суїцидальної спроби є імпульсними і свідчать про мале попереднє планування або про відсутність такого . - Помилкова думка.

Не всі суїциди імпульсні. Більшість суїцидентів заздалегідь обдумують свої плани, часто натякаючи про свої наміри що оточує, перш ніж убити себе.

13. Багато суїцидальних осіб знаходяться в депресивному стані. - Дійсна думка.

Депресія є серед людей з суїцидальними ідеями загальнопоширеним станом.

14. Не існує значущого зв'язку між нарко-, токсикоманією, алкоголізмом і суїцидальною поведінкою . - Помилкова думка.

Залежність від алкоголю або наркотиків (токсичних речовин) є чинником ризику суїциду. Люди, що знаходяться в депресивному стані, часто використовують алкоголь і інші речовини, щоб впоратися з ситуацією. Це може приводити до посилення імпульсної аутоагресивної поведінки унаслідок того, що всі ці речовини спотворюють сприйняття і значно знижують критичні функції мислення.http://www.life.ammu.org.ua/011

Просмотров: 683 | Добавил: 1976 | Рейтинг: 0.0/0